jOLANA sLAVÍKOVÁ

jOLANA sLAVÍKOVÁ

JOLANA

SLAVÍKOVÁ

soprán

životopis

Sopranistka Jolana Slavíková pochází z České Repubiky. Po soukromém studiu operního zpěvu u Libuše Márové byla přijata na Pražskou konzervatoř. Bakalářské studium ukončila s vyznamenáním v roce 2018 na Hochschule für Musik und darstellende Kunst ve Frankfurtu nad Mohanem u prof. Hedwig Fassbender a prof. Klesie Kelly-Moog. Od sezony 2019/2020 je Jolana členkou ansámblu Drážďanské operety, kde bude mimo jiné k vidění v rolích jako Stasi ("Čardášová princezna"), Valencienne ("Veselá vdova") nebo Anna Reich ("Veselé paničky Windsorské").

 

V sezoně 2018/2019 byla Jolana členkou Durynského operního studia, kde mimo jiné zpívala Zerlinu v Mozartově „Donu Giovannim“ v Národním divadle ve Výmaru, dále Sacerdotessu v divadle v Erfuhrtu a Claru Schumann v hudební koláži Kaye Kuntzeho „Geliebtes Clärchen“ v divadle v Altenburgu. V sezoně 2017/2018 vystoupila sopranistka v roli Pepy v opeře Eugena d’Alberta „Tiefland“ v Théâtre du Capitol ve francouzském Toulouse. Ve Frankfurtské opeře byla k vidění jako Zuzanka v inscenaci „Figarovy svatby pro děti“ a jako Mařenka v představení „Jeníček a Mařenka pro děti“. V sezoně 2016/2017 zde účinkovala v roli Mladého stromu v opeře Benjamina Brittena „Paul Bunyan“ pod režií Brigitte Fassbaender. V České Republice debutovala v roli Karolky v inscenaci „Její Pastorkyně“ v divadle F. X. Šaldy v Liberci, kam se v sezoně 2017/2018 vrátila jako Musetta v „Bohémě“ Giaccoma Pucciniho.

Je držitelkou řady ocenění na pěveckých soutěžích, mimo jiné 1. cena v soutěži Pražský pěvec a 1. cena v kategorii budoucích profesionálních pěvců do pětadvaceti let na 36. ročníku Duškovy soutěže v Praze v roce 2016.

Jolana se v roce 2019 stala laureátkou Letní akademie Mozartea, v jejímž rámci vystoupila na koncertě při Salzburských slavnostech. V roce 2018 se také zúčastnila 12. ročníku mistrovských kurzů NEUE STIMMEN, kde mimo jiné pracovala s Brigitte Fassbaender. V rámci interpretačních kurzů dále spolupracovala s Helmutem Deutschem, Enzou Ferarri, Rudolfem Piernayem, nebo Edith Mathis.

V roce 2015 obdržela čtyřleté studijní stipendium Ministerstva kultury ČR, byla podporována stipendiem ArteMusica Stiftung a Giovanni Omodeo Stiftung. Jolana je také držitelkou ceny DAAD pro zahraniční studenty s výbornými studijními výsledky.

CV ke stažení zde  

Repertoár ke stažení zde

 
 
 

kontakt

 

René Massis

Agence Massis Opéra

www.amo-massis.com

 

Port FR : +33 6 80 57 94 62

Port DE : +49 160 93835013

    Email: amo@amo-massis.com 

132 Boulevard Pereire

F- 75017 Paris

 

© 2017 by Jolana Slavíková, All rights reserved.                                                                                Impressum I Datenschutzerklärung

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
Jolana Slavíková, Foto

Foto: Candy Welz